top of page
kajetan_fot_maria_jarzyna.jpg

ABOUT

Kajetan Borowski (ur. 11 stycznia 1990 roku w Tarnowie) - polski pianista i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, obecnie jej wykładowca. Od początku swojej działalności artystycznej lider własnego trio.

Współtwórca zespołów: Piotr Budniak Essential Group, Julia Kania Quartet, Sandwich On The Floor. Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, laureat nagród na konkursach jazzowych m.in. Poznań Blue Note Competition, Tarnów Jazz Contest, Jazz, Juniors, RCK Pro Jazz. Nominowany do nagrody polskiego przemysłu muzycznego Fryderyk 2017 w kategorii Muzyka Jazzowa - Debiut Roku.

"Za każdym razem odkrywam na nowo jak znakomita jest ta muzyka. Kompozycje są bardzo oryginalne, a każde wykonanie posiada wyjątkowe brzmienie, co pozwala mi sądzić, że jeszcze nie raz przyjdzie nam słyszeć o tym zespole. Ich muzyka jest pełna ogromnego zamiłowania, odwagi, entuzjazmu i kreatywności płynącej prosto z serca.
Nie mogę przestać słuchać tej płyty, kompletnie niebanalna!”

Bennie Maupin

„Dla mnie to płytowy debiut roku. Chociaż po prawdzie Totem wcale na debiut nie wygląda. Młodzi muycy: pianista Kajetan Borowski, kontrabasista Jakub Dworak i perkusista Grzegorz Masłowski, startują od razu z pułapu, który jeszcze niedawno byłby trudno osiągalny dla wielu nawet doświadczonych formacji.”

Jarek Czaja / JazzPress

„Choć niektórzy polscy muzycy twierdzą, że formuła klasycznego jazzowego tria fortepianowego została już wyczerpana i nie sposób już niczym w tej kategorii zachwycić - na szczęście są w błędzie. „Totem” to decydowanie jeden z najlepszych debiutów 2016 roku. Wspaniałe kompozycje zachwycają melodyczną lekkością a zarazem zniewalają subtelnie serwowanymi detalami. Technicznie natomiast, mamy do czynienia z instrumentalistami, którzy bez jakichkolwiek kompleksów mogą stanąć w szranki ze ścisłą czołówką europejskiego jazzu.”

 

Robert Ratajczak / LongPlay

„Całość jest słowiańska, liryczna i daleka od energetycznej ekspresji. „Totem” to album dojrzały, jeden z najbardziej dojrzałych debiutów jakie słyszałem od lat.” 

 

Rafał Garszczyński / RadioJAZZ.FM

Ten album to doskonały debiut, niewątpliwie wart polecenia i świetnie wróżący na przyszłość. Rekomenduję go wszystkim fanom polskiego jazzu a zwłaszcza miłośnikom piano trio.”

 

 

Adam Baruch / polish-jazz blog

bottom of page